Konkrétan milyen "papírmunkája" van egy vállalkozónak?
Azért leszünk vállalkozók, mert több szabadságot és bevételt szeretnénk, mint alkalmazottként lehetséges. Azonban ez sokkal több teendővel és felelősségel is jár, mint mikor alkalmazottak voltunk.
Ez szakad a nyakadba
Üzleti adminisztráció
Naponta vezetendő nyilvántartások feladatok
- jelenléti ívek, szabadságok, bejelentések, munkavédelmi és oktatási naplók (ha vannak alkalmazottak) vezetése
- egyszerűsített foglalkoztatás esetén az alkalmazottak napi bejelentése és dokumentációja
- be- és kilépő munkatársak, munkaszerződések készítése, aláíratása, tárolása
- pénzmozgások (házi pénztár, bankszámlák) nyomon követése
- készletek nyilvántartása
- számlák iktatása, áfa nyilvántartás és cash-flow terv aktualizálása
- árajánlatok, megrendelések, szerződések készítése, postázása, aláíratása
- e-mailek, egyéb megkeresések megválaszolása
- utalások, kifizetések
- szervezési feladatok, operatív teendők
Heti feladatok
- számlázás (a teljesítést követő 8 napon belül ki kell állítani a számlát)
- kapcsolattartás a könyvelővel
- online jelenléttel kapcsolatos teendők stb.: tartalomgyártás, honlapfrissítés
- irodaszerek, készletek ellenőrzése és megrendelése
Havonta, negyedévente vagy évente végzendő feladatok
- számlák ejluttatása a könyvelőhöz
- jelenléti ívek összesítése
- bérelszámolások
- utalások
- munkavédelmi-, tűzvédelmi és oktatások szervezése és naplók vezetése
- hatósági engedélyek megújítása
- kimutatások készítése, statisztikák vezetése a hatékonyság és a megfelelő árazás és a stratégiai döntések támogatása érdekében
- pályzatfigyelés, pályázatkészítés
A lista messze nem teljes, az adott vállalkozás tevékenysége jellegétől függően eltérő, vagy ennél sokkal bővebb lehet. Éppen ezért megtörténhet, hogy a vállalkozó, akár a munkaidejének 60%-át is ezekkel tölti ahelyett, hogy pénztermelő tevékenységet végezne vagy vezetné a cégét.
Területek és teendők, melyekhez értened kell
Pénzügyek nyilvántartása
Ahhoz, hogy vállalkozásunkban stabil anyagi helyzetet teremtsünk és megfelelő döntéseket tudjunk hozni, elengedhetetlen a pénzügyeink kézben tartása, különböző számítások végzése, cash-flow terv készítése stb. Ahhoz, hogy a pontos egyenlegünket lássuk, naprakész nyilvántartásokra van szükség. Ezzel kapcsolatos, általában naponta végzendő feladatok:
- pénzmozgások nyomonkövetése bizonylatok alapján: házi pénztár, bankszámlák – hogy mindig pontosan tudd, mennyi pénzed van
- bejövő számlák iktatása
- ÁFA-nyilvántartás vezetése
- Cash-flow terv: azaz a bevételek és kiadások előre tervezése, hogy tudd időzíteni a bevételeidet és a határidős fizetnivalókat, és mindig rend legyen a pénzügyeidben
- kifizetések, utalások és ezek nyilvántartása
Vevőszerzés
Ahhoz, hogy a vállalkozás megéljen és gyarapodjon, minél magasabb bevételre van szükség, ami fedezi a kiadásokat és profit is marad. Ezt a pénzügyek optimalizálása mellett úgy lehet kimaxolni, hogy valamennyi vevőszerzési lehetőséget kihasználunk, pl. gondosan felépítjük az online megjelenésünket és folyamatosan aktualizáljuk azt.
Ami nincs az interneten, az nem is létezik – mondják.
Ugye, mielőtt mi is bármilyen terméket vagy szolgáltatást vásárolunk, előbb az interneten keresünk róla információt, és megrendelés előtt utánanézünk az eladónak? Így vannak ezzel a te vevőid is! Ha nem találnak meg az interneten, el sem jutnak hozzád, vagy nem épül fel a szükséges bizalom ahhoz, hogy vásároljanak tőled. Így hatalmas bevételi forrástól esel el.
Különösen egy induló vállalkozás esetén sorsdöntő, hogy rendelkezzen internetes elérhetőséggel: legyen honlapja, ahol be tud mutatkozni, a vevői rátalálhatnak, elérhetik őt. Ezt nagyon hasznos lehet kiegészíteni mindenféle social media oldallal, pl. Facebook, Tiktok, Youtube. Ezeken keresztül fokozatosan fel tudja építeni a brandjét, kapcsolatot tarthat a vásárlóival, újakat szerezhet, szakértői státuszt építhet ki stb. Bizony ezekkel a feladatokkal is legalább heti szinten foglalkozni kell, mi több, érteni kell hozzá:
- céges honlap létrehozása és folyamatos frissítése
- céges arculat kialakítása
- hirdetések, kampányok (Facebook, Google, Instagram stb.)
- blogcikkek rendszeres megjelenítése
- social media oldalakról érkező megkeresések, pl. kommentek megválaszolása, moderálása
- digitális tartalomgyártás: posztok, cikkek, videók, live-ok stb.
Ha mindent egyedül akarunk csinálni – olyan dolgokat is, amihez nem értünk -, megtörténhet, hogy belefulladunk a munkába, mégsem leszünk sikeresek.
A megoldás az lehet, hogy vonjunk be olyan munkatársat, aki egyrészt inspirálni tud, másrészt hatékonyabbá teheti a munkát: keressünk egy rátermett VA-t, akire rábízhatjuk az olyan feladatokat, amihez ő jobban ért, hogy mi a saját szakterületünkkel, a vállalkozás pénzkereső tevékenységével foglalkozhassunk, ne pedig az adminisztrációval menjen el a drága időnk!
Hogyan segíthet egy VA?
Egy virtuális asszisztens jelentős segítséget nyújthat ezekben a háttérmunkákban. Amennyiben saját tevékenységünkkel többet kereshetünk, mint amennyit spórolhatunk, ha magunk végezzük az adminisztrációt, az anyagilag is kedvező döntés a kiszervezés. Adjuk át azokat a feladatokat, amelyeket más is el tud végezni a vállalkozásunkban! A VA átvállalhat adminisztratív feladatokat, mint az e-mailek kezelése, időpontok szervezése és a számlázás, így a vállalkozó több időt szánhat a stratégiai döntésekre és a kreatív munkára.
A VA által biztosított szervezettség és támogatás csökkenti a túlterheltséget és a stresszt, elősegítve a munka és a magánélet közötti egyensúly fenntartását. Ezen kívül a rendszeres kommunikáció és visszajelzés is hozzájárulhat a vállalkozó mentális jólétéhez, aki így már nem lesz egyedül a feladataival.
Hívj engem, ha:
Át szeretnéd látni a pénzügyeidet
Vezetem a pénzügyi nyilvántartásaidat
A fontos dolgokra szeretnél fókuszálni
Elvégzem az adminisztrációt, Te a kereső tevékenységgel foglalkozhatsz
Több bevételre van szükséged
Segítek a vevőszerzésben
Adót szeretél optimalizálni
Számlámat leírhatod az adódból és csökkentheted vele az áfádat
Szolgáltatásaim vállalkozók számára
Adminisztráció és titkárság
Ide tartozik a dokumentumok kezelése, szerkesztése, levelezés és ügyintézés, ami segíthet a napi adminisztratív terhek csökkentésében.
Pénzügyi asszisztencia
Segítek a pénzügyek nyomon követésében, a számlázásban és az adóügyek kezelésében, így a vállalkozó mindig tudja, mennyi pénzből gazdálkodhat, és több időt szentelhet a fő tevékenységének.
Marketing és közösségi média
Tartalomkészítést és közösségi média profilok kezelését vállalom, ami növelheti a vállalkozás ismertségét és több vevőt hozhat a konyhára.
Ad-hoc jellegű megbízások
Pályázati anyagok, dokumentációk, hivatalos levelek, egyéb alkalmi jellegű feladatok elvégzése.
További információt a szolgáltatásaimról és az árakról itt találhatsz: Tovább az árakhoz és vállalkozói csomagokhoz!
A vállalkozással kapcsolatos első konzultáció ingyenes.
Hívj most! 06 20/211-93-47